Zastosowanie płyty klejonej w stolarstwie

Zastosowanie płyty klejonej w stolarstwie

Płyta klejona to wysokiej jakości produkt, który zazwyczaj wykonywany jest z różnorodnych gatunków drewna i charakteryzuje się wielorakim zastosowaniem. Drewniane płyty klejone najczęściej służą do produkcji mebli — charakteryzują się starannym wykonaniem oraz zapewniają poszczególnym elementom konstrukcyjnym bardzo wysoką jakość. Płyta klejona wykorzystywana jest również w przemyśle stolarskim.

Klejonka to rodzaj płyty meblowej, do której zazwyczaj wykorzystuje się drewno w klasie oraz jakości zamówionej przez klienta. Producent drewna klejonego Richd. Anders oferuje wybór drewna litego lub wczepianego, natomiast w procesie klejenia stosowany jest klej wodoodporny DIN EN 204 D4. Richd. Anders na życzenie klientów produkuje płyty klejone sosnowe z drewna certyfikowane FSC®. Klejonka znana jest z wysokich walorów użytkowych oraz estetycznego wykończenia, dlatego wykorzystuje się ją do produkcji poszczególnych elementów mebli, np. nóg do stołów. Płyty klejone charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia — zazwyczaj się nie wyginają oraz nie pękają. W stolarstwie klejonka sosnowa wykorzystywana jest do produkcji schodów, które stworzone ze wspomnianego materiału nie będą trzeszczeń pod schodami pomimo upływu lat i codziennego użytkowania.

Klejonka sosnowa to produkt, który ma szerokie zastosowanie w produkcji mebli, łóżek, schodów - schody Rzeszów, a także parapetów, ponieważ można ją zamawiać w niestandardowych przekrojach, a także formatach. Płyty klejone charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, m.in. na zmiany temperatur oraz wilgotność. Drewno nie będzie ulegać żadnym odkształceniom, dzięki zwiększonej trwałości i stabilności. Oprócz wymienionych powyżej zastosowań drewna klejonego wykonuje się również z niego: altany ogrodowe, elementy więźby dachowej, belki konstrukcyjne, wiaty, a także podłogi czy inne konstrukcje stworzone w dowolnym kształcie. Płyty klejone to materiał elastyczny, mocny i nadzwyczaj wytrzymały, a także estetyczny.

Opinie (0)

Sprawdź też..

Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (16 opinii)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
DTJ
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Wybór wewnętrznych schodów do przes...
Coraz częściej jadalnia umieszczana jest w otwar...
Hale, obiekty przemysłowe oraz magazyny to przest...
W każdy domu może zdarzyć się nagły wypadek, ...
Opakowanie najczęściej kojarzy się z pude...
Pralka to sprzęt AGD, który okazuje się n...