Zaloguj się
Login:
Hasło:

Stylowe płyty indukcyjne

Strona główna -> Porady -> Stylowe płyty indukcyjne

Stylowe płyty indukcyjne

Wybór sprzętu AGD do kuchni to poważna decyzja - chcemy bowiem by urządzenie dobrze nam służyło, a przy tym harmonijnie i elegancko wpasowały się w design, specyfikę naszej kuchni.

Dlatego też zastanawiamy się na jaką markę się zdecydować, rozważamy możliwość zastosowania sprzętów wolnostojących, jak i do zabudowy. Sporą uwagę poświęca się na zakup płyty grzewczej, bowiem to na niej właśnie najczęściej przyrządzać będziemy posiłki. Płyty są różne: gazowe i elektryczne. Nie mniej jednak w ostatnim czasie wielką popularność zyskała sobie płyta indukcyjna. Posiada wiele zalet, a jej wady określić można jako zdecydowanie nieliczne.

Płyta do kuchni nowoczesnych

Do podstawowych korzyści wynikających z nabycia płyty indukcyjnej zaliczymy aspekt wizualny. Rzeczywiście ten rodzaj płyty prezentuje się elegancko i stylowo. Pasuje do kuchni nowoczesnych, w których gości harmonia, ciekawe zastosowania. Płyta indukcyjna charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo łatwa w zakresie utrzymania należytej czystości. Bez trudu dotrzeć można do każdego niemal zakamarku, mamy tu bowiem do czynienia z gładką powierzchnią.

 

dwupalnikowa płyta indukcyjna kernau.com

 

Płyty indukcyjne są też bezpieczne, co szczególnie istotne jest w sytuacji, gdy w domu na co dzień przebywają dzieci. Jak wiadomo - dzieci nie zawsze są rozważne, mogą się poparzyć, jeśli płyta grzewcza nie ma stosownych zabezpieczeń. W przypadku indukcji nagrzewają się same naczynia, zaś znajdujący się koło nich blat nie jest gorący, zatem nie stanowi zagrożenia dla domowników. Nie ma tu oczywiście także styczności z płomieniem, co w znacznym stopniu wpływa na kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Faktem jest ponad to, że mamy tu do czynienia z wysoce ekonomicznym sposobem przygotowywania potraw. Płyty indukcyjne są łatwe w obsłudze, bezproblemowe. Nierzadko wyposażone są w szereg ciekawych, a przy tym przydatnych funkcjonalności.

Zalety i wady płyt indukcyjnych

Wady płyt indukcyjnych są nieliczne, nie mniej jednak nawet te sprzęty nie są jednoznacznie od wad wolne. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że płyta indukcyjna jest droższa od jej gazowego odpowiednika. Nierzadko różnica jest spora, zatem koszt zakupu takiej płyty będzie wyższy niż w przypadku typowej, tradycyjnej płyty gazowej. Do takiego sprzętu trzeba też nabyć specjalistyczne garnki. Niektóre osoby twierdzą ponad to, że płyty elektryczne są bardziej awaryjne niż płyty gazowe. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda z płyt może ulec awarii - nie mniej jednak objęte są one gwarancją i usterki zostaną z pewnością sprawnie usunięte.

Przeczytaj również

Przedpokój to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. Stanowi on bowiem swego rodzaju wizytówkę miejsca zamieszkania. Przedpokój wskazuje, jaki klimat panuje w całym domu. Ważne jest więc, aby było t / wiecej
Urządzenie wnętrza kuchni to prawdziwe wyzwanie, z którym należy sobie poradzić - sprawdźcie nasz artykuł. / wiecej
Każdy, kto będzie urządzał swoją łazienkę musi gruntownie zastanowić się nad tym, w jakim stylu oraz jakie meble będą w tym pomieszczeniu zaaranżowane. Wybór odpowiednich mebli do łazienki jest nie lada wyzwaniem, z któ / wiecej
Szukając atrakcyjnego rozwiązania do swojej sypialni czy do pokoju dziennego warto zwrócić szczególną uwagę na na meble Syriusz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, dla których prostota oraz elegancja stoją na pie / wiecej