Pielęgnacja schodów drewnianych

Pielęgnacja schodów drewnianych

Piękne, drewniane schody http://www.stolarts.pl/schody-drewniane/ z ciekawą balustradą to marzenie wielu osób urządzających dom. Nic dziwnego, elementy wyposażenia domu wykonane z drewna są niezwykle solidne, a przy tym szalenie estetyczne. Jednak nie ma takiego elementu, który by się nie niszczył w efekcie codziennego użytkowania. Podobnie ze schodami drewnianymi. Mimo swojej trwałości, nie da się ich w stu procentach uchronić przed ścieraniem.

Do produkcji schodów drewnianych wykorzystuje się zarówno polskie, jak i egzotyczne gatunki drewna. Wśród najtrwalszych, jakie rosną w naszym kraju są dąb, buk oraz jesion. Z kolei mahoń czy tek należą do gatunków egzotycznych i oprócz twardości, cechują się także wspaniałą kolorystyką. Bez względu na to, z jakiego drewna wykonane są nasze schody, musimy o nie regularnie dbać, by zachować je w jak najlepszym stanie przez możliwie najdłuższy czas.

Na rynku dostępnych jest wiele specjalistycznych środków do pielęgnacji wyrobów z drewna. Teoretycznie uniwersalne środki czyszczące mogą okazać się zbyt mocne, przez co nie tylko nie zabezpieczą powierzchni drewnianej, ale też mogą ją dodatkowo uszkodzić. Co więcej, unikać należy także dużej ilości wody. O ile czyszczenie przy pomocy wilgotnej ściereczki raczej nie zaszkodzi, o tyle lepiej nie wylewać na drewniane schody wiader wody i nie wycierać jej przy pomocy mopa.
Specjaliści są zgodni, co do pielęgnacji elementów drewnianych. W przypadku schodów i mebli najlepiej sprawdzą się środki dedykowane lakierowanemu drewnu. Warto wybrać te, nie zawierające w składzie wosku. Dzięki nim powierzchni będzie bardziej odporna na ścieranie. Ważne jest także, by schody i pozostałe elementy drewniane regularnie poddawać konserwacji. Dzięki temu schody i balustrady będą się pięknie prezentować przez wiele kolejnych lat.

Opinie (0)

Sprawdź też..

Ocena: 5/5 (9 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
DTJ
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy

Wybór wewnętrznych schodów do przes...
Profesjonalne odkurzacze marki TASKI  https:/...
Wiele osób, zwłaszcza tych, które p...
Płyta klejona to wysokiej jakości produkt, kt&oa...
Pralka to sprzęt AGD, który okazuje się n...
Pogrzeb jest uroczystością, która stanowi...