Nagrobki granitowe, co warto o nich wiedzieć?

Nagrobki granitowe, co warto o nich wiedzieć?

Granit to estetyczny, a przy tym bardzo popularny kamień, który spotykamy wszędzie. Granit jest doskonałym materiałem budowlanym. Powstają z niego mosty, drogi, pomniki, elementy wyposażenia domowego, dekoracje oraz nagrobki. Powszechne zastosowanie granitu wynika przede wszystkim z jego właściwości. Kamień jest wysoce estetyczny, wytrzymały i odporny na uszkodzenia, ale jednocześnie łatwo poddaje się obróbce. Dlaczego warto postawić na wyroby z granitu?

Czym jest granit?
Granit jest skałą magmową, posiadającą budowę jawnokrystaliczną. Tego typu surowce powstają w efekcie zastygania magmy w głębokich warstwach skorupy ziemskiej, gdzie się krystalizuje. To idealne warunki do powstania twardych oraz wysoce odpornych skał. Na terenie Polski granit pozyskiwany jest przede wszystkim w Tatrach i na Górnym Śląsku. Kamień występuje w wielu pięknych odmianach, ale łączy je jedno - charakterystyczna, ziarnista struktura. Do najczęściej spotykanych granitów należą te w odcieniach jasnej szarości. Nieco rzadsze są granity w kolorze jasnoróżowym, białym, zielonym, czerwonym czy ciemnoszarym.

Dlaczego po granit sięga się w tak wielu dziedzinach?
Przede wszystkim dlatego, że to kamie odporny na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia, wytrzymały i estetyczny. Bez przeszkód może być wykorzystywany do wyrobu produktów narażonych na działanie słońca. Nawet w takich warunkach granit nie odbarwia się i zachowuje swoją trwałość. Co istotne, granitu nie trzeba impregnować. Do czyszczenia elementów wykonanych z tego kamienia wystarczy myjka ciśnieniowa i woda. To bardzo istotne, zwłaszcza w przypadku nagrobków, o które trzeba regularnie dbać, aby wyglądały pięknie i zachowały żywotność - sprzątanie grobów Warszawa
Nagrobki z granitu są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Kamień jest droższy od lastryko, ale jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Każda z płyt granitowych jest niepowtarzalna. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie nagrobek jest oryginalny i wspaniale upamiętni twojego zmarłego bliskiego. Szukasz estetycznego i solidnego nagrobka z granitu? Sprawdź ofertę zakładu kamieniarskiego Piotra Sochy.

Opinie (0)

Sprawdź też..

DTJ
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy

Urządzenia wykorzystywane w różnych zakł...
Odkurzacze piorące do prania dywanów, wyk...
Wybór odpowiednich mebli do domu nie jest łatwą...
Coraz częściej jadalnia umieszczana jest w otwar...
Odśnieżanie jest żmudnym procesem, który zajmu...
Wózki hotelowe są niezbędnymi elementami ...