Komu zlecić odśnieżanie wjazdów, parkingów i chodników?

Komu zlecić odśnieżanie wjazdów, parkingów i chodników?

Odśnieżanie jest żmudnym procesem, który zajmuje wiele czasu i wymaga dobrej sprawności fizycznej. Należy ono do obowiązków właścicieli posesji, którzy zobligowani są do odśnieżania należących do nich wjazdów, parkingów i chodników przez prawo. Użytkownicy dróg bowiem, niezależnie od tego, czy poruszają się pieszo, czy samochodem, powinni mieć zapewnione swobodne przemieszczanie się bez obawy, że się poślizgną lub nie będą w stanie wyjechać z parkingu.

Za wszelkie wypadki na nieodśnieżonej drodze odpowiada właściciel nieruchomości - zarządzanie nieruchomościami Rzeszów, do której ona przynależy i to on wypłaca poszkodowanej osobie odszkodowanie. Ponadto za niewywiązywanie się z tego obowiązku może otrzymać on pouczenie, mandat czy nawet sądową naganę lub grzywnę. Właściciele nieruchomości mają jednak w obowiązku odśnieżać jedynie chodniki, które bezpośrednio przylegają do ich działki.
Jeśli oddziela je od niej pas zieleni, obowiązek też przechodzi na gminę, natomiast w przypadku zatoczek autobusowych czy przystanków - na zarząd komunikacji miejskiej. W wielu sytuacjach jednak odśnieżanie chodnika, parkingu czy wjazdu przez właściciela lub zarządcę nieruchomości jest niemożliwe. Przyczyną może być wiek, stan zdrowia czy brak czasu.
Wtedy warto zlecić prace porządkowe profesjonalnej firmie zewnętrznej, która regularnie będzie dbać o przejezdność i bezpieczeństwo danego odcinka drogi czy terenu. Firmy sprzątające z reguły działają szybko i dysponują odpowiednim sprzętem, który umożliwia sprawne i skuteczne odśnieżanie. Warto do tego zadania wybrać fachowców, ponieważ w razie wypadku, to oni przejmują odpowiedzialność za niedopilnowanie tej kwestii.

Opinie (0)

Sprawdź też..

DTJ
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (16 opinii)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

W domowych warunkach jest niezwykle trudno wyczyś...
Coraz częściej jadalnia umieszczana jest w otwar...
W każdym miejscu pracy podstawą jest zwłaszcza ...
Akcesoria do sprzątania są niezbędnym wyposaże...
Hale, obiekty przemysłowe oraz magazyny to przest...
Pandemia wywołana rozprzestrzenianiem się korona...