Jak dbać o groby?

Jak dbać o groby?

Opinie

Firma Linea z Zaczernia k. Rzeszowa jest rewelacyjna. Pracują tam bardzo profesjonalni pracownicy, którzy służą doradztwem, dobrą radą w wybor...
justyna
Jestem wdzięczna za ich wsparcie i pełne zaufanie, jakim mnie obdarzyli.
Dominika
szukaliśmy do naszego hotelu dobrych odkurzaczy na cleanmed trafiliśmy na FB. pomogli doradzili i kupiliśmy od nich floory sprintus jesteśmy ...
~na pół boru
Profesjonalna obsługa i środki czystości bardzo dobrej jakości
~piotrek
Polecam. Mam już 3 maszyny z Linea i każda jest warta wydanych pieniędzy.
Ula
ja też dostałam 20 tyś na założenie firmy najpierw znalazłam jakiegoś dostawcę u siebie w okolicy ale rozmowy były ciężkie i poszukałam w neci...
~Pani Błysk
Łatwo manewrować tą maszyną. Polecam firmę Taski. W wielkopowierzchniowym sklepie sprawdzają się sprzęty tej firmy.
Patrycja
DTJ
Kupiłam tutaj sprzęt dla swojego noclegu i jestem zachwycona.
~Ania
Maszyny są niezłomne. Codziennie ą używane w mojej firmie i działają jak nowe. Polecam za wykonanie.
Mariusz
Bardzo polecam firmę Linea, która oferuję bardzo dobre maszyny i sprzęt czyszczący. Firma doradza wybór najlepszych modeli maszyn, a także org...
ania

Każdy z nas ma miejsce, w którym pochowana jest bliska dla nich osoba. W związku z tym zależy nam, aby nagrobek był zadbany przez cały rok, ponieważ pokazujemy w ten sposób, że bliskie osoby są dla nas nadal bardzo ważne. W takim wypadku nasuwa się pytanie: jak odpowiednio zadbać o nagrobek, aby jak najdłużej wyglądał przyzwoicie?

Rodzaje nagrobków i sposoby ich czyszczenia 

Nagrobek z granitu - najlepiej myć go zwykłą ściereczką z wodą. Można dodać zwykłego płynu do naczyń, dosłownie kropelkę lub dwie. Nie jest zalecane używanie żadnych past czy środków natłuszczających, ponieważ możemy tym trwale uszkodzić nagrobek.

Nagrobek z lastryko - tego rodzaju nagrobki wymagają już więcej wysiłku przy utrzymaniu w czystości. Można używać specjalnych past do czyszczenia, ale po umyciu należy dokładnie spłukać wodą preparat, aby nie zostały żadne lepiące plamy. Przeciwskazaniem jest używanie lakieru bezbarwnego, ponieważ możemy otrzymać efekt odwrotny do oczekiwanego, tym bardziej, że taki lakier może po czasie się łuszczyć i nieładnie schodzić. 
Nagrobek z marmuru - wystarczy umyć po prostu wilgotną ściereczka lub gąbką. Jeśli nagrobek jest bardzo zniszczony należy skorzystać z profesjonalnego szlifowania. Unikać należy szczotek drucianych czy ostrych rzeczy, ponieważ tego typu nagrobki są bardzo delikatne i podatne na zarysowania czy zniszczenia. 
Napisy i tablice  - tego typu elementy należy pielęgnować z ostrożnością. Najlepiej delikatnie przemywać, ponieważ litery bardzo szybko ścierają się. Warto również pomyśleć o zakupie dobrej jakości napisów, które nawet po 10 latach wyglądają dobrze. Jeśli natomiast litery są już mocno zabrudzone można kupić odpowiedni preparat do czyszczenia napisów i tablic, ponieważ nie zawierają one żadnych tłustych czy żrących składników, które mogłyby zniszczyć nasze litery.

Profesjonalne sprzątanie grobów

Biała Lilia to firma, która kompleksowo zajmuje się sprzątaniem grobów na terenie całej Polski - sprzątanie grobów Warszawa. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do osób, które z jakichś przyczyn same nie są w stanie utrzymać nagrobka w czystości. Biała Lilia oferuje wiele pakietów i usług dodatkowych, dzięki, którym nagrobki naszych najbliższych zostaną utrzymane w czystości i będą prezentowały się swoją estetyką. Biała Lilia z ogromną troską dba o każdy nagrobek, aby ten w pełni oddawał pamięć o zmarłym. Zajmują się sprzątaniem, myciem, całoroczną lub jednorazową opieką, renowacją liter czy sprzątanie po pogrzebie. Po prostu zajmuje się wszystkim co pozwala utrzymać nagrobki w stanie idealnym. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, w ramach sprzątania zajmują się wymianą kwiatów, zniczy, odśnieżaniem czy grabieniem liści. Można im także zlecić mycie nagrobków czy renowacje liter czy tablic. Poleca również regularne mycie co około 4 miesiące po to, aby nagrobki jak najdłużej wyglądały jak nowe. Groby wykonywane są z przeróżnych materiałów, dlatego tak ważna jest świadomość pielęgnacji i użycia odpowiednich środków. Dlatego też firma posiada pełną wiedzę na ten temat oraz odpowiednie środki do pielęgnacji każdego rodzaju nagrobka. Co najważniejsze korzystając z usług Białej Lilii możemy liczyć także na usługi specjalne. Oferuje również kompleksowe sprzątnie po pogrzebie, zapalanie zniczy przy każdej wizycie, dostarczeniem oraz wymianą wieńców, montaż i wymiana ławeczek przy grobach, sadzenie żywych kwiatów dookoła grobu, zamawianie mszy oraz uiszczanie w imieniu klienta opłat u zarządcy cmentarza. Wszystkie wykonywane zlecenia są konsultowane z klientem. Po każdej wykonanej pracy, efekt jest fotografowany i wysyłany klientowi.

Opinie (0)

Sprawdź też..

Producent opakowań kartonowych Master Pack
Ruczajowa 1, 35-304 Rzeszów
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Sorana
Radzikowskiego 124/20, 31-342
5/5 (1 opinia)
Agencja SEO/SEM Softnetium
Goździkowa 14A/4, 35-604 Rzeszów
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Zrobimy porządek
ul. Jaspisowa 63, 91-360 Łódź
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
ECO-LAND SP Z O O
ul.Zygmunta Słomińskiego 19/120, 00-195 Warszawa
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
OLECH
ul. Strażacka 15C, 35-312
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
DATA Com Światłowód Rzeszów
Ignacego Paderewskiego 11B, 35-328 Rzeszów
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Agencja Interaktywna Technetium
Goździkowa 14A/2, 35-604 Rzeszów
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Cleanea
ul. Tadeusza Boya Żeleńskiego 83, 40-750
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy

Tanio, szybko i wygodnie - kuchnia modułowa
Wyposażenie kuchni nie bez powodu kojarzone jest z dużymi ...
Pionowa maszyna pakująca LS P500
Jednym z elementów procesu produkcji jest pakowanie towaró...
Wyposażenie cukierni - linie do ciastek nadziewanych
Produkcja przemysłowa poszczególnych rodzajów ciastek wym...
Ogrzewanie pelletem sosnowym
Jeśli zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu lub innego bu...
Odkurzacz do zadań specjalnych, czyli odkurzacz piorący
Odkurzacze piorące do prania dywanów, wykładzin oraz tapi...
Tunel foliowy czy szklarnia?
Lato nie zawsze bywa tak piękne, jak tego chcielibyśmy. A ...
Co nieco o maszynach do pakowania
Urządzenia wykorzystywane w różnych zakładach prod...
Porządki na cmentarzu przed Świętem Zmarłych
Wszystkich Świętych coraz bliżej, dlatego na cmentarzach ...
Wybieramy fotel do nowoczesnego salonu
Nowoczesny salon to innowacyjna przestrzeń, która oprócz ...
Pionowa maszyna pakująca LS P500
Jednym z elementów procesu produkcji jest pakowanie towaró...