Jak dbać o groby?

Jak dbać o groby?

Każdy z nas ma miejsce, w którym pochowana jest bliska dla nich osoba. W związku z tym zależy nam, aby nagrobek był zadbany przez cały rok, ponieważ pokazujemy w ten sposób, że bliskie osoby są dla nas nadal bardzo ważne. W takim wypadku nasuwa się pytanie: jak odpowiednio zadbać o nagrobek, aby jak najdłużej wyglądał przyzwoicie?


Rodzaje nagrobków i sposoby ich czyszczenia 

Nagrobek z granitu - najlepiej myć go zwykłą ściereczką z wodą. Można dodać zwykłego płynu do naczyń, dosłownie kropelkę lub dwie. Nie jest zalecane używanie żadnych past czy środków natłuszczających, ponieważ możemy tym trwale uszkodzić nagrobek.
Nagrobek z lastryko - tego rodzaju nagrobki wymagają już więcej wysiłku przy utrzymaniu w czystości. Można używać specjalnych past do czyszczenia, ale po umyciu należy dokładnie spłukać wodą preparat, aby nie zostały żadne lepiące plamy. Przeciwskazaniem jest używanie lakieru bezbarwnego, ponieważ możemy otrzymać efekt odwrotny do oczekiwanego, tym bardziej, że taki lakier może po czasie się łuszczyć i nieładnie schodzić. 
Nagrobek z marmuru - wystarczy umyć po prostu wilgotną ściereczka lub gąbką. Jeśli nagrobek jest bardzo zniszczony należy skorzystać z profesjonalnego szlifowania. Unikać należy szczotek drucianych czy ostrych rzeczy, ponieważ tego typu nagrobki są bardzo delikatne i podatne na zarysowania czy zniszczenia. 
Napisy i tablice  - tego typu elementy należy pielęgnować z ostrożnością. Najlepiej delikatnie przemywać, ponieważ litery bardzo szybko ścierają się. Warto również pomyśleć o zakupie dobrej jakości napisów, które nawet po 10 latach wyglądają dobrze. Jeśli natomiast litery są już mocno zabrudzone można kupić odpowiedni preparat do czyszczenia napisów i tablic, ponieważ nie zawierają one żadnych tłustych czy żrących składników, które mogłyby zniszczyć nasze litery.


Profesjonalne sprzątanie grobów

Biała Lilia to firma, która kompleksowo zajmuje się sprzątaniem grobów na terenie całej Polski - sprzątanie grobów Warszawa. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do osób, które z jakichś przyczyn same nie są w stanie utrzymać nagrobka w czystości. Biała Lilia oferuje wiele pakietów i usług dodatkowych, dzięki, którym nagrobki naszych najbliższych zostaną utrzymane w czystości i będą prezentowały się swoją estetyką. Biała Lilia z ogromną troską dba o każdy nagrobek, aby ten w pełni oddawał pamięć o zmarłym. Zajmują się sprzątaniem, myciem, całoroczną lub jednorazową opieką, renowacją liter czy sprzątanie po pogrzebie. Po prostu zajmuje się wszystkim co pozwala utrzymać nagrobki w stanie idealnym. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, w ramach sprzątania zajmują się wymianą kwiatów, zniczy, odśnieżaniem czy grabieniem liści. Można im także zlecić mycie nagrobków czy renowacje liter czy tablic. Poleca również regularne mycie co około 4 miesiące po to, aby nagrobki jak najdłużej wyglądały jak nowe. Groby wykonywane są z przeróżnych materiałów, dlatego tak ważna jest świadomość pielęgnacji i użycia odpowiednich środków. Dlatego też firma posiada pełną wiedzę na ten temat oraz odpowiednie środki do pielęgnacji każdego rodzaju nagrobka. Co najważniejsze korzystając z usług Białej Lilii możemy liczyć także na usługi specjalne. Oferuje również kompleksowe sprzątnie po pogrzebie, zapalanie zniczy przy każdej wizycie, dostarczeniem oraz wymianą wieńców, montaż i wymiana ławeczek przy grobach, sadzenie żywych kwiatów dookoła grobu, zamawianie mszy oraz uiszczanie w imieniu klienta opłat u zarządcy cmentarza. Wszystkie wykonywane zlecenia są konsultowane z klientem. Po każdej wykonanej pracy, efekt jest fotografowany i wysyłany klientowi.

Opinie (0)

Sprawdź też..

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (16 opinii)
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy

Hale, obiekty przemysłowe oraz magazyny to przest...
Lato nie zawsze bywa tak piękne, jak tego chcieli...
Pogrzeb jest uroczystością, która stanowi...
Nowoczesne odkurzacze spełnią wszystkie wymogi n...
Osoby zajmujące się profesjonalnym sprzątaniem ...
Pralka to sprzęt AGD, który okazuje się n...