Zobacz również

Jak dbać o groby?

Jak dbać o groby?

Opinie

Profesjonalnie i zawsze na czas, polecam usługi.
Edit
zakupiłam ostatnio odkurzacz aero 8 i sprawuje się super
~marta
Super kontakt ze sklepem, miła obsługa i sprawna dostawa. Polecam.
Kornel
Warto mieć taki odkurzacz w domu.
Sebb
Model swingo 1255 E dobrze sprawdza się w moim markecie. Sprzątanie trwa krótko i dokładnie.
Tomasz
Meble Italiastyle dają możliwość dostosowania wg własnych preferencji oraz potrzeb. Szeroki wybór w doborze koloru, materiału, tapicerki, to n...
Marcel
Polecam wszystkim usługi firmy Biała Lilia.
Teresa
Meble dobrej jakości w przystępnej cenie, dostawa szybka, a paczka dobrze zabezpieczona. Według mnie wszystko na plus.
Janusz
Maszyny przemyślane i perfekcyjnie przystosowane do sprzątania dużych powierzchni.
Marek
szukaliśmy do naszego hotelu dobrych odkurzaczy na cleanmed trafiliśmy na FB. pomogli doradzili i kupiliśmy od nich floory sprintus jesteśmy ...
~na pół boru

Każdy z nas ma miejsce, w którym pochowana jest bliska dla nich osoba. W związku z tym zależy nam, aby nagrobek był zadbany przez cały rok, ponieważ pokazujemy w ten sposób, że bliskie osoby są dla nas nadal bardzo ważne. W takim wypadku nasuwa się pytanie: jak odpowiednio zadbać o nagrobek, aby jak najdłużej wyglądał przyzwoicie?


Rodzaje nagrobków i sposoby ich czyszczenia 

Nagrobek z granitu - najlepiej myć go zwykłą ściereczką z wodą. Można dodać zwykłego płynu do naczyń, dosłownie kropelkę lub dwie. Nie jest zalecane używanie żadnych past czy środków natłuszczających, ponieważ możemy tym trwale uszkodzić nagrobek.
Nagrobek z lastryko - tego rodzaju nagrobki wymagają już więcej wysiłku przy utrzymaniu w czystości. Można używać specjalnych past do czyszczenia, ale po umyciu należy dokładnie spłukać wodą preparat, aby nie zostały żadne lepiące plamy. Przeciwskazaniem jest używanie lakieru bezbarwnego, ponieważ możemy otrzymać efekt odwrotny do oczekiwanego, tym bardziej, że taki lakier może po czasie się łuszczyć i nieładnie schodzić. 
Nagrobek z marmuru - wystarczy umyć po prostu wilgotną ściereczka lub gąbką. Jeśli nagrobek jest bardzo zniszczony należy skorzystać z profesjonalnego szlifowania. Unikać należy szczotek drucianych czy ostrych rzeczy, ponieważ tego typu nagrobki są bardzo delikatne i podatne na zarysowania czy zniszczenia. 
Napisy i tablice  - tego typu elementy należy pielęgnować z ostrożnością. Najlepiej delikatnie przemywać, ponieważ litery bardzo szybko ścierają się. Warto również pomyśleć o zakupie dobrej jakości napisów, które nawet po 10 latach wyglądają dobrze. Jeśli natomiast litery są już mocno zabrudzone można kupić odpowiedni preparat do czyszczenia napisów i tablic, ponieważ nie zawierają one żadnych tłustych czy żrących składników, które mogłyby zniszczyć nasze litery.


Profesjonalne sprzątanie grobów

Biała Lilia to firma, która kompleksowo zajmuje się sprzątaniem grobów na terenie całej Polski - sprzątanie grobów Warszawa. Swoją ofertę kieruje przede wszystkim do osób, które z jakichś przyczyn same nie są w stanie utrzymać nagrobka w czystości. Biała Lilia oferuje wiele pakietów i usług dodatkowych, dzięki, którym nagrobki naszych najbliższych zostaną utrzymane w czystości i będą prezentowały się swoją estetyką. Biała Lilia z ogromną troską dba o każdy nagrobek, aby ten w pełni oddawał pamięć o zmarłym. Zajmują się sprzątaniem, myciem, całoroczną lub jednorazową opieką, renowacją liter czy sprzątanie po pogrzebie. Po prostu zajmuje się wszystkim co pozwala utrzymać nagrobki w stanie idealnym. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, w ramach sprzątania zajmują się wymianą kwiatów, zniczy, odśnieżaniem czy grabieniem liści. Można im także zlecić mycie nagrobków czy renowacje liter czy tablic. Poleca również regularne mycie co około 4 miesiące po to, aby nagrobki jak najdłużej wyglądały jak nowe. Groby wykonywane są z przeróżnych materiałów, dlatego tak ważna jest świadomość pielęgnacji i użycia odpowiednich środków. Dlatego też firma posiada pełną wiedzę na ten temat oraz odpowiednie środki do pielęgnacji każdego rodzaju nagrobka. Co najważniejsze korzystając z usług Białej Lilii możemy liczyć także na usługi specjalne. Oferuje również kompleksowe sprzątnie po pogrzebie, zapalanie zniczy przy każdej wizycie, dostarczeniem oraz wymianą wieńców, montaż i wymiana ławeczek przy grobach, sadzenie żywych kwiatów dookoła grobu, zamawianie mszy oraz uiszczanie w imieniu klienta opłat u zarządcy cmentarza. Wszystkie wykonywane zlecenia są konsultowane z klientem. Po każdej wykonanej pracy, efekt jest fotografowany i wysyłany klientowi.

Opinie (0)

Sprawdź też..

Multiserwis
Diamentowa 15, 52-215
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
eClear Serwis sprzątajacy
ul. Kazimierza Kuratowskiego 6 U2, 02-747
5/5 (1 opinia)
Maszyny czyszczące LINEA
Warszawska 139, 35-205 Rzeszów
5/5 (16 opinii)
Meble Włoskie Exceleo
Goździkowa, 35-604 Rzeszów
5/5 (2 opinie)
DAWO
ul. Długa 102A, 20-365
5/5 (1 opinia)
Oboźna 9, 00-332 Warszawa
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
TREELUX Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II, 27, 00-867 Warszawa
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
,
Oceń ofertę firmy
jako pierwszy
Sprzątanie grobów
, Radom
5/5 (2 opinie)
Clean-Med
Ćwiklińskiej, 92-508 Łódź
5/5 (5 opinii)

Odkurzacz do zadań specjalnych, czyli odkurzacz piorący
Odkurzacze piorące do prania dywanów, wykładzin oraz tapi...
Czyszczenie i pielęgnacja welurowej tapicerki
W każdy domu może zdarzyć się nagły wypadek, przez któ...
Jakie maszyny wybrać do czyszczenia posadzek twardych?
Hale, obiekty przemysłowe oraz magazyny to przestrzenie, kt...
Jakie są rodzaje padów do szorowarek?
Szorowarki do podłóg to profesjonalne maszyny do czyszcze...
Niezbędna akcesoria do sprzątania
Akcesoria do sprzątania są niezbędnym wyposażeniem każd...
Drewniany stół — trwały i praktyczny?
Stół to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia k...
Zmywarka- niezwykle użyteczny sprzęt
Każdy z nas wie, że zmywarka to niezwykle użyteczny sprz...
Rodzaje wózków hotelowych do sprzątania
Wózki hotelowe są niezbędnymi elementami wyposażenia ka...
Najpopularniejsze rodzaje wentylacji
Wentylacja stanowi jeden z najważniejszych aspektów ...
Wentylacja
By uniknąć chorób górnych dróg oddech...